ELF TRANSELF NFX 75W - nowy olej do manualnych skrzyń biegów RENAULT
Olej ELF TRANSELF NFX 75W

ELF TRANSELF NFX 75W - nowy olej do skrzyń biegów RENAULT


Olej ELF TRANSELF NFX 75W

Ekologia rządzi motoryzacją

Ekologia od jakiegoś czasu wyznacza trendy w motoryzacji. Szczególnie w aspekcie spalania paliwa i związanego z tym śladu węglowego przeliczonego na emisję CO2. Dąży się do maksymalnego zmniejszenia emisji tego gazu, poprzez różne zabiegi technologiczne i konstrukcyjne, mające na celu obniżenie zużycia paliwa. Jednym z nich jest obniżenie lepkości olejów, zarówno silnikowych, jak i przekładniowych, aby współpracujące elementy w tych podzespołach wykazywały jak najmniej oporów. Działania te mają bezpośrednie przełożenie na spadek zużycia paliwa przez taki pojazd.
 ELF - olej serwisowy RENAULT

Idąc tym śladem (węglowym :) ) producenci samochodów systematycznie testują i wprowadzają do użycia nowe formulacje olejów. Firma Total, właściciel marki ELF, również stale modyfikuje i unowocześnia swoje oleje, aby spełniały aktualne normy ekologiczne, a zarazem odpowiadały wymaganiom podzespołów, w których mają pracować.

Koncern Renault korzysta z olejów ELF, stosując je na pierwsze zalanie w fabryce i jako oleje serwisowe.

Olej ELF TRANSELF NFX 75W do samochodów Renault


Olej ELF TRANSELF NFX 75W

ELF TRANSELF NFX 75W wypiera starsze formulacje

Wynikiem powyższego jest wprowadzony na rynek na początku 2021 roku olej przekładniowy do manualnych skrzyń biegów o nazwie ELF TRANSELF NFX 75W. W tym samym czasie zakończono produkcję olejów ELF TRANSELF NFP 75W80 i ELF TRANSELF NFJ 75W80, które do tej pory stosowano w skrzyniach biegów samochodów RENAULT.

Oleje NFJ były przeznaczone do skrzyń mniej obciążonych w samochodach osobowych, natomiast olejem o oznaczeniu NFP zalewano skrzynie biegów samochodów dostawczych. Ciekawostka - w okolicy 2017 roku, olej NFP został zmodyfikowany tak, że można było go wlewać do wszystkich manuali Renault i NFJ praktycznie przestał mieć znaczenie na rynku.
 

KUP ELF NFX 75WStosuj bez obaw olej ELF NFX w skrzyniach Renault i nie tylko

Ze względu na zmianę klasy lepkości, olej ELF TRANSELF NFX 75W ma niższe parametry lepkościowe oraz mniejszą gęstość w stosunku do olejów NFP i NFJ, które miały lepkość SAE 75W80. Mimo tej zmiany posiada on parametry fizykochemiczne, potrzebne do spełnienia wymagań skrzyń biegów RENAULT.

W składzie oleju znajdują się odpowiednie dodatki, szczególnie EP (extreme pressure), które zapewniają optymalne warunki pracy dla skrzyń biegów mocno obciążonych, pracujących w samochodach dostawczych. Właściwości oleju ELF NFX docenią zapewne właściciele RENAULT TRAFIC, MASTER, a także OPEL VIVARO i MOVANO oraz aut dostawczych NISSAN i MITSUBISHI, w których zastosowano skrzynie biegów o oznaczeniach PK5, PK6 i PF6.

Olej ELF TRANSELF NFX 75W - zastosowanie


Olej ELF TRANSELF NFX 75W - ważne informacje

PODSUMOWANIE

ELF TRANSELF NFX 75W :

  1. Należy obecnie stosować w miejsce olejów:
    ELF TRANSELF NFP 75W80
    ELF TRANSELF NFJ 75W80
  2. Ma rekomendację i dopuszczenie RENAULT do stosowania w manualnych skrzyniach biegów we wszystkich latach produkcji które posiadają oznaczenia: Sx; Jxx, TLxx, NDx, NDx1, Pxx, DBx. Jak są oznaczane skrzynie biegów RENAULT przeczytasz w naszym poradniku dotyczącym skrzyń biegów RENAULT >.
  3. Jest mieszalny z olejami NFP i NFJ, jednak aby w pełni wykorzystać jego właściwości należy wymienić go w całości.
  4. Spełnia aktualne wymagania dotyczące paliwo oszczędności olejów nowej generacji typu FUEL-ECONOMY.
  5. Odpowiada klasie lepkości SAE 75W i klasie jakości API GL-4.
Oleje FUCHS SINTOFLUID 75W80 zapytaj o olej

Zamierzasz wymienić olej w skrzyni biegów lub masz problem z jego dobraniem?

Zapytaj nas bez zobowiazań. Chętnie pomożemy Ci we właściwym doborze i podpowiemy ile powinieneś wlać oleju do skrzyni biegów.

Komentarze, pytania i oceny

Postów nie znaleziono

NOWA OCENA I KOMENTARZ