Skrzynia biegów Opel M32

OZNACZENIA SKRZYŃ BIEGÓW PF6JAK WYGLĄDA I GDZIE JEST UMIESZCZONY NUMER SKRZYNI BIEGÓW PF6

Oznaczenie skrzyni biegów PF6 to kombinacja znaków alfanumerycznych. Symbol i numer skrzyni naniesione są w sposób elektroiskrowy.


Na rysunku poniżej przedstawiliśmy przykład symbolu skrzyni biegów wraz z objaśnieniami poszczególnych jego elementów. Przy zakupie skrzyni biegów najbardziej istotny jest element 2 i 3. Pierwszy z nich oznacza rodzaj skrzyni biegów. Drugi to wyznacznik, informuje o przełożeniach w skrzyni biegów oraz o istotnych kwestiach montażowych m.in. o przednim obrysie skrzyni biegów. Zakup skrzyni biegów PF6 o innych oznaczeniach, może uniemożliwić jej montaż, a także poprawną eksploatację samochodu na poszczególnych biegach.

LEGENDA
1. Numer seryjny
2. Typ skrzyni biegów
3. Wyznacznik

POLE NUMEROWE SKRZYNI BIEGÓW PF6ZLOKALIZUJ NUMER NA SKRZYNI BIEGÓW

Pole numerowe na skrzyni biegów PF6 jest zlokalizowane na dole tylnej obudowy (od spodu skrzyni biegów). Jego odczytu można dokonać spod samochodu (z kanału lub podnośnika). Symbol skrzyni naniesiony jest na płaskiej, splanowanej powierzchni wskazanej na zdjęciu.

W celu odczytania numeru bezpośrednio ze skrzyni biegów należy przeczyścić pole numerowe przed odczytem (wskazana jest szmatka z benzyną lub podobnym rozpuszczalnikiem lub miękka szczotka druciana). Do odczytu symbolu może być pomocne źródło punktowego światła np. latarka. Przy odczycie symbolu, wskazane jest oglądanie (podświetlanie) go pod różnymi kątami.