Wszystkie artykuły
Poradnik krok po kroku, jak wymienić olej w skrzyni biegów Opel F17 i podobnej do niej F13. W tych skrzyniach olej wymienia się trochę inaczej niż w innych manualnych przekładniach.
Wycieki z wałka sprzegłowego skrzyni biegów to problemy i koszty. Przeczytaj co się wiąże z takim wyciekiem, jakie sa jego przyczyny i jakie koszty naprawy z tym zwiazane.
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów często nie jest zalecana. Niestety olej w skrzyni biegów nie jest niezniszczalny. Zobacz co dzieje się w skrzyni gdy olej zużywa się nadmiernie.
Wszystko co jest związane z olejem w skrzyni biegów typu M32 ma sporo wątków w internecie. Zapoznaj się z naszym stanowiskiem w tym temacie. Naprawiliśmy sporą ilość skrzyń tego typu.
Wycieki ze skrzyni biegów to ubytek oleju. Niewystarczający poziom oleju w skrzyni to prosta droga do awarii. Przeczytaj, gdzie możesz spodziewać się wycieku i jak go usunąć.
Czy wygodne trzymanie ręki na gałce zmiany biegów w manualnej skrzyni biegów jest właściwe? Przeczytaj jak nie zepsuć przekładni przez pozornie nic nie znaczące przyzwyczajenie.