Skrzynie biegów SEAT - typ 02A


KATEGORIE W SKLEPIE

Masz problem ze skrzynią SEAT?

Pomożemy!

Zapytaj

Zadzwoń teraz


32 290 43 44

Skrzynie biegów Seat - typ 02A

Skrzynie biegów Seat typu 02A to manualne 5 biegowe przekładnie przenoszące napęd na przednie koła. Posiadają kompaktową, zamknietą obudowę. Półosie napęzające koła dokręcane są do zabieraków, które  zamontowane są bezpośrenio w mechanizmie różnicowym. Rozrusznik zaontowany jest bezpośrednio na skrzyni biegów w kierunku silnika. Miejsce na rozrusznik znajduje się od strony chłodnicy.

W skrzyniach biegów 02A oznaczenie typu skrzyni jest umieszczone obok zabieraka, który napędza koło od strony kierowcy.

Skrzynia biegów VW typ 02A

Skrzynia biegów VW typ 02A

   

Skrzynia biegów VW typ 02A

 Skrzynia biegów VW typ 02A

 

oferta skrzyń biegów

  

Symbol (kod) skrzyni biegów - typ 02A

Na skrzyniach biegów Seat typu 02A symbol skrzyni umieszczony jest na górze środkowej obudowy w okolicy wybieraka. Symbol jest wygrawerowany elektroiskrowo. Symbol jest łatwy do odczytu z komory silnika po wcześniejszym wyczyszceniu pola numerowego.

Skrzynia biegów VW typ 02A

Skrzynia biegów VW typ 02A

 

Skrzynia biegów VW typ 02A

 Skrzynia biegów VW typ 02A

   

Wysprzęglanie hydrauliczne z wysprzęgnikiem na zewnątrz skrzyni biegów

Wysprzęglanie (rozsprzeglanie)  polega na rozłączaniu silnika i skrzyni biegów za pośrednicwem sprzęgła. W tym układzie pedał sprzęgła pracuje w obwodzie hydraulicznym pompy sprzęgła. W momencie naciśnięcia sprzęgła wzrasta ciśnienie w układzie hyrdaulicznym. W układzie pracuje również wysprzęgnik hydrauliczny, który wysuwa bolec pod wpływem zwiekszonego ciśnienia. Bolec porusza łapę sprzęgła, na której pracuje łożysko wyciskowe. Łapa przesuwa po wałku sprzęgłowym. Łożysko naciska na docisk. W tym momencie następuje rozsprzęglenie skrzyni biegów i silnika.

Wysprzęgnik hydrauliczny w skrzyni VW

Wysprzęgnik hydrauliczny w skrzyni VW

  

Odczyt prędkości w skrzyni biegów typu 02A

Odczyt prędkości ze skrzyni biegów Seat typu 02A odbywa się za pośrednictwem impulsatora elektronicznego, który umieszczony jest w okolicach mechanizmu różnicowego. Impulsator połączony jest elektrycznie z modułem prędkościomierza w kabinie kierowcy.

Umiejscowienie czujnika prędkości

Umiejscowienie czujnika prędkości

   
Korki olejowe w skrzyni biegów Seat typ 02A

W skrzyniach biegów Seat typu 02A korek do zlewania oleju znajduje sie od dołu skrzyni biegów bezpośrednio pod mechanizmem różnicowym. Do wlania oleju słuzy korek znajdujący się z boku skrzyni biegów (blisko dekla 5. biegu) od strony chłodnicy.

Korek wlewowy 02A

Korek spustowy 02A

 
Wybierak biegów w skrzyni typu 02A

W skrzyniach biegów typu 02A wybierak służący do włączania poszczególnych biegów umieszczony jest na górze skrzyni biegów. Uruchamiany jest linkami, które przenoszą ruchy gałki zmiany biegów z kabiny kierowcy na skrzynię biegów.

Wybierak biegów w skrzyni 02A

Wybierak biegów w skrzyni 02A